Kamp Anıları – Isparta-Salda Gölü-Göcek-Muğla – 26 Temmuz 2017 (15 gün) (1651km)

Kamp Anıları – Isparta-Salda Gölü-Göcek-Muğla – 26 Temmuz 2017 (15 gün) (1651km)

 

Muğla'nın pek bilinmeyen koyları cansurer.com, https://cansurer.com/category/seyahat-kamp/

Muğla’nın eşsiz koylarını motorlu bot eşliğinde keşfe çıktık…

kamp maceraları cansurer.com, https://cansurer.com/category/seyahat-kamp/

vsco ile

 

 

İnlice plajından güzel bir gif cansurer.com, https://cansurer.com/category/seyahat-kamp/

İnlice Plajı – With vsco

 

GİRİŞ

Bu yolculuk hayatımın en büyük olaylarından biriydi. Çünkü, misafirperverlik kültürü öğretilenlerden ve daha önce yaşadıklarımdan çok farklı şekilde karşıma çıktı. Bununla doğru orantıda insanlığa ve Dünya’ya bakış açım çok farklı vizyonlara kavuşarak, değişime uğradı. Dünyanın sersem büyüklüğünü bir kez daha anlayarak, rutin işlerden 15 günde olsa uzaklaşmanın ve deli cesaretiyle rotası belli olmayan bu yolculuğun ıssız belirsizliğinde; belki kendimi buldum, belki yeni değerler edindim, belki de kendimi aradım. Kim bilir ? Sonuç olarak yeni insanlar tanıdım, insanlar anlattı ben dinledim, ben anlattım insanlar dinledi.Tanımadığım bir insanın hayat hikayesinde yer almanın gururunu, bazense yine o insanla yemeğini paylaşmanın insan ruhuna kattığı dayanışma olgusunu deneyimledim. Anı yaşadım, anı yaşattım ve hep an’da kalmak istedim çünkü an; sorumlulukları,dertlerini,zaaflarını,egonu ve olumsuz olan ne varsa  kafandan kısa süreli de olsa silebildiğin muazzam bir zaman dilimi benim için.

Bu seyahatin amacı eğlenmekten daha çok kendine bir şeyler katmak olduğundan bir takım kuralları vardı;

  • Ulaşıma asla ve asla para ödememek (başardık)
  • Yolculuğun tamamını otostopla tamamlamak (kısmen başardık)
  • Gereksiz tüm harcamalardan kaçınmak (başardık)

Kampa, yol arkadaşım Ali ile çıkma kararı aldık. Aslında ilk rotamız Burdur – Salda gölüydü fakat Salda’ya 50 km uzaklıktaki Isparta’da öğrenci olan arkadaşım İrem, ona uğramamız konusunda ısrarcı olunca rota Isparta-Burdur(Salda gölü)-Muğla-Göcek-Aydın olarak değişti. Maceranın güzel yanı Salda’dan sonra hiçbir planımız olmaması ve tamamen istediğimiz gibi hareket edebileceğimiz 13 günümüz kalıyor olmasıydı. Yukarıda sıraladığım illeri ve ilçeleri daha önceden planlamak yerine suyun akıp yolunu bulmasına dahil olduk.

Öncelikle bu bizim ilk kampımız olacağı için çok deneyimsiz ve bilgisiz olmamıza rağmen Isparta’ya 19 saat(uyumadan 1 günde) gibi rekor bir sürede gittik.(Güneşten daha fazla mesai yaparak). Isparta için otostop rotamızı İstanbul-Yalova-Bursa-Kütahya-Afyonkarahisar-Isparta olarak belirledik. Otostopla seyahatte bizi en çok yoran şehir Kütahya oldu, yazının devamında nedenini açıklayacağım. Toplamda 573 km olan İstanbul – Isparta maceramıza Sefaköyden metrobüsle Söğütlüçeşme, Ordan da Kadıköy D-100 yoluna inmekle başladık.

Zaman zaman yürümekten yorulduk…

Tırlı mırlı otostoplar

Kütahya'da otostop cansurer.com, https://cansurer.com/category/seyahat-kamp/

Kütahya’da 3-4 saat mahsur kaldıktan sonra…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ÇOK YAKINDA

iLERLEYEN SAYFALARDA

 

 

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7

Beğen  4
Yazar

İlgimi çeken bilim, felsefe, teknoloji, kampçılık ve okunası kitaplar hakkında özgün makalelerimi cansurer.com'da paylaşıyorum! YouTube içeriklerim pek yakın. Aynı zamanda Sivil Havacılık 2. Sınıf öğrencisiyim, uçakları severim, özellikle yürüyenleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir