Bozcaada Ada Camping Hakkında Merak Edilenler & İnceleme

Bozcaada Ada Camping Hakkında Merak Edilenler & İnceleme

 

 

Bozcaada Ada Camping ‘den bir görüntü with; Samsung Galaxy Note 5 and VSCO

Bozcaada Ada Camping İncelemesi

Öncelikle bana iyi bir deneyim yaşatan güler yüzlü ve yardımsever Bozcaada Ada Camping çalışanlarına teşekkür ederim. Bir işletme için geri bildirimler, sürdürülebilirlik ve işletmenin daha farklı vizyonlara kavuşabilmesi adına çok önemlidir. Bu yazıyı; Hem bu sebeple, hem de Ada Camping hakkında bilgi almak isteyen okuyucularım için paylaşıyorum. Bol fotoğraflı bir liste olacak 🙂 .  Ada Camping’de 3 gece konakladım. Kendi çapımda puanlamam gerekirse buraya 10 üzerinden 7  puan verebilirim. En alta koyacağım SSS bölümünden siz daha sormadan bir çok sorunuzu cevaplamış olacağım.

Nasıl Ulaşabiliriz ?

Adaya gelen vapurdan indikten sonra, fazla yürümeden dolmuşları bulabilir, 5 TL karşılığında Sulubahçe Plajı’nın üst kısmında bulunan Bozcaada Ada Camping ‘e ulaşabilirsiniz. Ya da benim gibi otostop çekerekte gelebilirsiniz 🙂

Bozcaada Ada Camping ‘in Fiyatları

Fiyatlar çok uçuk olmamakla beraber, öğrencilere ufakta olsa bir indirim yapılsa tadından yenmez 🙂 . Ben şahsen kendi çadırım ve ekipmanlarım ile konaklamayı tercih edip 3 gece için 105 tl ödedim. Siz sormadan söyleyeyim, kredi kartı geçiyor arkadaşlar. Çıkış saati 12’de olmasına rağmen ben ortalama 13.30 gibi çıkış yaptım, herhangi bir sorun olmadı. (Ayrıca teşekkürler) İlerleyen fotoğraflarda ortak alanları, mutfakları vs. tüm çıplaklığıyla ortaya seriyor olacağım.

Bozcaada Ada Camping Ortak Alanları – Mutfak, Banyo (Fotoğraflara tıkla büyüsün)

Öncelikle çok üzgünüm ki banyoyu çekmeyi unuttum. Banyo genel olarak temizdi, rahatça duş alabilir, tuvaletlerini kullanabilirsiniz. Camping’in sıcak su konusunda sıkıntıları vardı. Bir çalışanla konuştuğumda,  300lt olan depoyu 3000lt’ye büyülttüklerini ve arada bir arıza yaptığı döneme denk geldiğimi söylediler. Çok büyük bir sorun değildi, duş alabiliyordu fakat sıcak su ile soğuk su tam karışabilseydi daha iyi olurdu.

Daha öncede bahsettiğim gibi fotoğrafların hepsi o anki haliyle çekildi. Mutfak ve ortak alanlar düzenli olarak toparlanıyor fakat biz çok dağıtıyoruz 😀

Kamp alanından bahsedecek olursak; zemini çadır için çok ideal, fakat matsız uyuyamazsınız.

Bozcaada Ada Camping’ e her yaş grubundan insan geliyor. Ailesiyle gelen, öğrenci olarak tek başına gelen, çift olarak gelen ve arkadaş grubuyla gelenler mevcut. Gelen insanlar arasında sorunlu bir tiple henüz karşılaşmadım ve tatil keyfimi kaçıracak birinin olmaması beni sevindirdi. Yani müşteri profili sıcakkanlı ve uyumlu insanlardan oluşuyor diyebilirim.

Bozcaada Ada Camping ‘ in Barı

İlk izlenim olarak bu barın dizaynı sizi Tayland’da bir sahilde gibi hissettirecek. Çok büyük olmamakla beraber ortalama 15 kişilik bir kapasitesi var. Genel olarak insanlar akşam saat 20.00 – 21.00 gibi burada toplanmaya başlanıp aklınıza gelebilecek her konuda gece 1-2 ye kadar sohbet etmeye başlarlar . O kadar keyiflidir ki zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Müzikleri genel olarak müşteriler seçer ve Kaleo’dan tutun Levent Yüksele kadar müziğin her tonunu öğrenebilir, keyifle dinleyebilirsiniz.

Ayrıca barda Barmaid olarak çalışan Pelin, size mükkemmel kokteyller hazırlayacak ve bitmek bilmeyen enerjisiyle muhabbetinize keyif katacak 🙂

Özetlemek gerekirse; Dünyanın en asosyal insanı dahi olsanız, burada sosyalleşebilirsiniz. Anlatacak hiç bir şeyiniz olmasa bile, burada her zaman fikir belirtmek isteyeceğiniz bir çok konu bulunuyor.

Ürün grupları ve fiyatlara değinecek olursak; Barda maalesef Efes grubu bulunmuyor ve favori biram olan Amsterdam’ı burada bulamadım fakat onun yerine Tuborg, Beck’s, Kokteyller ( Tavsiye Bkz: Margarita), Tekila, Rakı gibi bir çok ürünü bulabilirsiniz.

Bar bölümüne 10/9 verebilirim, 1 puan Amsterdam’dan kırıldı 😀

Bozcaada Ada Camping  Hakkında Sıkça Sorulabilecek Sorular

Ada Camping çadır ve saldalye. www.cansurer.com

Alışverişi Nereden Yapabiliriz?

Camping’de ekmek, su, yumurta, bira gibi temel ihtiyaçlarınızı satın alıp, yemeğinizi yapabilirsiniz. Yok ben uğraşamam derseniz kahvaltıdan gözlemeye geniş bir menü sizi bekliyor olacak. Ayrıca kamp alanı dışından bütün alışverişinizi yapıp, Kamp alanındaki ortak buzdolaplarını kullanabilirsiniz. Bilmeniz gereken bir şey var, adada poşet yasak, market alışverişinizde  lazım olabilir. Bu sebeple, yanınızda getiriniz. Fakat yalvarırım sağa sola atmayın o poşetleri.

Ateş Yakabilirmiyiz?

Mangalsız Kamp mı olur? Tabii ki yakabilirsiniz. Fakat sadece belirli bölgelerde. Ben şahsen Nurgazın kamp ocaklarından kullandım, baya işlevsel tavsiye ederim.

Telefonlarımız Çekecek mi?

Adanın hemen hemen her bölgesinde şahsen Turkcell kullanıcısı olarak bir sorun yaşamadım.

Kamp alanı Plaja yakın mı?

Ne uzak ne de yakın, 10 dakika yüreyerek Sulubahçe ve Ayazma plajlarına erişebileceksiniz.

Blogunda bizi de yazacağını söylemiştin, hani neredeyiz?

Site kategorize doslarım, burası Kamp Alanı Tanıtım & İnceleme bölümü, yakın zamanda Kamp Anıları bölümüne baştan sona günlük tarzında kronolojik bir şekilde yazacağım. 🙂

 

Eğer siz de daha önce Ada Camping ‘de konakladıysanız, görüşlerinizi aşağıya yorum olarak bekliyor olacağım.

 

 

 

Arama Sonuçları : https://cansurer.com/2018/07/09/bozcaada-ada-camping-hakkinda-merak-edilenler-inceleme/

Beğen  3
Yazar

İlgimi çeken bilim, felsefe, teknoloji, kampçılık ve okunası kitaplar hakkında özgün makalelerimi cansurer.com'da paylaşıyorum! YouTube içeriklerim pek yakın. Aynı zamanda Sivil Havacılık 2. Sınıf öğrencisiyim, uçakları severim, özellikle yürüyenleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir