Bozcaada Kamp Günlükleri – 2 Temmuz 2018 (732km) (5 gün)

 

 

Ada Camping’i tanıttığım yazımda size bardan fazla bahsedemedim. Bütün gün gezdikten sonra günün tüm yorgunluğu attığım, çok güzel insanlar tanıdığım yerlerden biride burasıydı. Sabahlara kadar en boş konulardan biri olan siyasetten tutunda insanın ufkunu 20 ye katlayacak konulara kadar, iki lafın belini kırdığımız, zaman zaman gelecek hakkındaki planlarımızı şekillendirdiğimiz yer yine burasıydı.

Yazarından tutun beyaz yakalısına, çevre mühendisliğini bırakıp kendini doğaya salanına, öğrencisinden gezginine, gezgininden sanatçısına kadar herkes buradaydı.

İnsanın kendini Türkiye’de değilde sanki çok farklı bir ütopyada hissettiren bir mekan tasarımı vardı. Tasarım denince entelektüel gözükmesin, fazlasıyla doğaldı. Bu doğallıkta Pelin’in boyadığı taşlar ve yaptığı deniz kabuğu süslerinin etkisi bir hayli fazlaydı. Ayrıca barın kedilerini ve birkaç sayfa önce gördüğünüz dikdörtgeni unutmayalım. Hepsi muazzamdı.

Ek olarak yazmadan edemeyeceğim, buradan aldığım çok manidar bir hediye var. Solda veya sağda nereye koyarım bilmem. Söz uçar yazı kalır misali, bu kitapta çoktan okundu ve kitaplığın bir köşesine bir anı olarak ilişti. Teşekkürler Cem!

 

 – KAPANIŞ – 

Bilinmezliğin arasında kaybolup yolun belirlediği yoldan gitmek, ruhunu inzivaya teşvik etmek değilde nedir?  

Koskoca Dünya’nın(!) sonsuz Evren’de soluk mavi nokta olması gerçeğinin yanında insanoğlunun bu kibri niyedir? 

Sen bir kum tanesi bile değilken derdin kiminle?

Otur iki dakika soluklan, biraz da kendini dinle.

Can Sürer 18.07.2018 / 01.40

Sayfalar: 1 2 3 4 5

Beğen  1
Yazar

İlgimi çeken bilim, felsefe, teknoloji, kampçılık ve okunası kitaplar hakkında özgün makalelerimi cansurer.com'da paylaşıyorum! YouTube içeriklerim pek yakın. Aynı zamanda Sivil Havacılık 2. Sınıf öğrencisiyim, uçakları severim, özellikle yürüyenleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir