General Mobile , Türkiye’ye büyük yatırım yaptı!

General Mobile , Türkiye’ye büyük yatırım yaptı!

https://cansurer.com/general-mobile-fabrika-yatirimi

General Mobile Türkiye’ye Büyük Yatırım Yaptı

General mobile akıllı telefon üretimini Çin’den Türkiye’ye taşıdı. Yıllık 2.5 Milyon üretim kapasiteli akıllı telefon üretim fabrikası İstanbul/İkitelli’de faaliyete geçti. Şirketin hedef büyüme oranı; 4.4 Milyon akıllı cihaz üretimi. Yüzde yüz yerli üretim olan General mobile 33 ülkede faaliyet gösteriyor ve Ar-ge geliştirmeleri kapsamında ülke sayını 45’e çıkarmayı hedefliyor. Şirketin inovasyonel Ar-ge  vizyonu, 45 ülkede 4.4 milyon cep telefonu üretmek! Şirket, yaptığı yatırım olan 100 Milyon TL‘ lik telefon üretim tesisiyle ülke ekonomisinde önemli bir oyuncu olacak.

“Bir Yandan İhracatımızı Güçlendirirken, Bir Yandan İç Pazarın İhtiyaçlarını Karşılayacağız”

General Mobile Yönetim Kurulu Başkan, Sebahattin Yaman

General Mobile ‘ın ihracatta aktif bir oyuncu olduğuna değinen şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin Yaman;

Bunun yaratacağı katma değer, Ülkemizin gelişiminde çok önemli bir rol oynayacak. Türkiye’deki fabrikamızda 33 ülkeye de ihraç ettiğimiz tüm modellerimizin üretimini gerçekleştiriyoruz. Şu an yıllık üretim kapasitesi 2,5 milyon adet olan fabrikamızla hedefimiz;, faaliyette olduğumuz üretim adedini 4.4 milyona çıkararak, 2018’in sonuna kadar faaliyet verdiğimiz ülke sayısını 45’e çıkarmayı planlıyoruz.

Toplam satışımızın yüzde 16’sı, 2017 yılında ihracat yolu ile oldu. Yeni fabrika yatırımımızla bu oranı 2018 sonunda yüzde 20’ye çıkartmayı planlıyoruz. 2017 yılında ihracat ciromuz 75 milyon liraydı. 2018 sonu itibarıyla ihracat hedefimiz ise 155 milyon lira. Yeni üretim üssümüzde artan üretim kapasitemizle, bir yandan iç pazarın ihtiyaçlarını karşılarken, bir yandan da ihracatımızı güçlendireceğiz.

https://cansurer.com/general-mobile-fabrika-yatirimi

General Mobile

Şu anda, üretimi gibi işlerini sürdüren fabrikanın resmi açılış töreniyse önümüzdeki aylarda gerçekleşecek.

Ülke olarak geçtiğimiz şu zor sıkıntılı dönemlerde millet adına önemli bir gelişme. Teknoloji pazarında genişlemek, teknoloji üretmek ve teknolojinin ihracını sağlamak, GSMH’ yi doğrudan etkiliyor. Daha yaşanabilir, döviz kurlarının bu denli oynak olmadığı, insanların uzun vadede emeklerinin karşılığını alabildiği bir ülke olma yolunda umarım bu büyüklükte adımlar atılmaya devam edilir. General mobile şirketinin yaptığı yatırımlardan diğer üreticilerin feyz ve destek alması dileğiyle.

Kaynak: 

  1. AA

 

Arama Sonuçları: https://cansurer.com/general-mobile-fabrika-yatirimi

 

Beğen  
Yazar

İlgimi çeken bilim, felsefe, teknoloji, kampçılık ve okunası kitaplar hakkında özgün makalelerimi cansurer.com'da paylaşıyorum! YouTube içeriklerim pek yakın. Aynı zamanda Sivil Havacılık 2. Sınıf öğrencisiyim, uçakları severim, özellikle yürüyenleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir